Články,  Ostatní

Fotografie roku 2023 – premiérového ročníku se zúčastnilo 12 fotografů

Na konci minulého roku proběhl první ročník Fotografie roku 2023, které se účastnilo 12 vybraných fotografů z České republiky a Slovenska.

V Alplandu jsme v průběhu několika posledních týdnů představili mnoho novinek. Jednou z nich byla fotografická soutěž s jasně vypovídajícím názvem „Fotografie roku 2023“. Soutěže se zúčastnilo 12 talentovaných fotografů, které své snímky z prostředí Alp prezentují na svých sociálních sítích. 

Fotografové byli rozčleněni do třech skupin, ze kterých vzešel jeden postupující do finálového kola. O postupu či nepostupu jednotlivých fotografů rozhodovali fanoušci na našem instagramovém profilu. V každém kole se počet hlasujících pohyboval okolo číslovky 150.

Do velkého finále se nakonec probojovali  tony_mares, alesstekr a honzafucikfoto. Vítězem premiérového ročníku se nakonec stal tony_mares se svým snímkem u švýcarského vodopádu Arena Batöni. Ve finálovém kole získal 41 % hlasů, druhý skončil honzafucikfoto s 32 % hlasů a bronzovou příčku obsadil alesstekr s podílem 27 % hlasů.

Vítěz Fotografie roku 2023 Tony Mareš / Arena Batöni, Švýcarko
2. místo – Honza Fučík / Hohe Munde, Rakousko
3. místo – Aleš Štekr / Loser Panoramastraße, Rakousko

Jak můžete vidět, o nádherné snímky z prostředí Alp nebyla nouze. V letošním roce bude soutěž Fotografie roku pokračovat s několika novinkami. Prozatím nebudeme prozrazovat detaily, ale můžeme se podělit o informaci takovou, že soutěž bude rozdělena na část profesionálních a amatérských fotografů. 

Gratulujeme vítězi, děkujeme zúčastněným i hlasujícím fanouškům a těšíme se na perfektní snímky z prostředí Alp v roce 2024!

Líbil se ti článek? Sdílej ho!