ÚVOD

Kdo stojí za značkou ALPLAND?

Za značkou ALPLAND stojí člověk, který je jedním z vás. Jmenuji se Dominik a jedním z mých životních hobby jsou hory, konkrétně Alpy.

Už ve svých třech letech jsem poprvé díky svému dědovi, který žije v Německu, poznal kouzlo pohoří Alp. Konkrétně vedly cesty mě a mé rodiny povětšinou do Švýcarska. Malebné horské průsmyky a pozitivní atmosféra v Bernských Alpách mě dokázaly přesvědčit o tom, jak jsou hory úžasné. A jak se říká, co se v mládí naučíš…

Pod Rhone Gletscher, kdesi v 90. letech

Alpy se tak již od dětství snažím navštěvovat pravidelně a pokud se v nich neobjevím alespoň jednou ročně, začínám pociťovat abstinenční příznaky. Kdo se v tom poznává? Věřím, že spousta z vás. Hory mě nabíjejí energií, kterou potřebuji v mém každodenním životě. Myslím si, že je jedno, jestli se nacházíte v údolí u jednoho z alpských jezer, projíždíte ty nejkrásnější průsmyky nebo zdoláváte nejvyšší vrcholky. Všichni máme jedno společné – milujeme hory. Já kromě toho všeho také rád tvořím a píšu.. a právě proto vznikl ALPLAND.

Příběh začíná v roce 2019, kdy byl dne 22. května založen instagramový profil ALPLAND. Prvotní myšlenka zůstala stejná – spojit milovníky Alp a hor na jedno místo. Již od první chvíle nabíral profil na nečekané popularitě, když se ještě v prvním roce dostal přes hranici 2 tisíc sledujících právě na Instagramu.

Ještě v tomto roce byly spuštěny původní webové stránky alpland.cz, které však bohužel kvůli nedostatku času neměly dlouhého trvání. Projekt tak nadále pokračoval hlavně na instagramovém profilu.

Rok 2023, tedy čtyři roky od založení projektu, se stal zlomovým. Vznikl plán, který posunul ALPLAND na profesionálnější úroveň. Vše začalo modernizací identity (nové logo), pokračovalo prvním ročníkem soutěže fotografů o nejlepší fotografii z prostředí Alp a pro rok 2024 přišlo spuštění webových stránek, na kterých se právě nacházíte.

Co na webu ALPLAND najdete?

  • Cestovatelské rady a tipy na cesty od jednotlivých cestovatelů
  • Tipy na nejlepší treky v Alpách
  • Recepty z alpské kuchyně
  • Rozhovory s fotografy, cestovateli, horolezci,..
  • Soutěže o ceny
  • Další zajímavosti z prostředí Alp

Filozofie ALPLAND

Čím je ALPLAND? Blogem, magazínem, komunitou, značkou oblečení nebo snad úplně nečím jiným? Řekněme, že je tak trochu vším ze zmíněného. Snaží se spojit milovníky Alp, být kreativní, zábavný, trochu edukační..

ALPLAND vznikl za účelem spojit komunitu cestovatelů, pro které jsou Alpy víc, než jen letní nebo lyžařská dovolená. Je tu pro ty, pro které jsou Alpy, potažmo hory, nesmazatelnou součástí jejich života.

Klademe důraz na kvalitu, nikoliv kvantitu. Nečekejte tu všechny informace, fotografie nebo produkty světa. Čekejte tu autentické příběhy z prostředí hor, zajímavosti, rozhovory s „obyčejnými“ lidmi, kterým jsou Alpy blízké, zábavu v podobě soutěží, anket a mnoho dalšího.

Vždy nás potěší, pokud nám pošlete fotografii nebo video z vašeho výletu, zajímavý příběh v podobě článku nebo nám jen dáte najevo, že se vám naše tvorba líbí. ALPLAND je totiž hlavně komunita a proto nám bude vždy záležet na vás, lidech. Teď už nám jen zbývá popřát, ať se vám u nás líbí!